در تاج گل ترحیم چه گل‌هایی استفاده میشود؟

تاج گل ترحیم در کنار بنر تسلیت در کنار مسجد، حسینیه یا درب منزل داغ دیده نصب و گذاشته میشود و بهترین گزینه در مراسم ترحیم برای همدردی با خانواده فرد متوفی و خدافظی عزیزان است. این تاج معمولا از گل‌های تازه و زیبا به صورت دایره‌ای و بسته‌ای تشکیل میشود که طرح و رنگ آن بسته به سلیقه و معماری مراسم مربوطه است.

تاج گل ترحیم به عنوان نماد احترام و نماد همدردی با خانواده داغدار است که گل آرایی با تاج گل، مراسم ترحیم را باشکوه تر جلوه میدهد.

یکی از رسوم کشورمان بردن تاج گل ترحیم در مراسم‌هایی نظیر خاکسپاری، ختم روز سوم و هفتم، مراسم روز چهلم و حتی در روز سالگرد فرد مرحوم شده میباشد که بردن تاج گل ترحیم در این ایام بهترین گزینه است.

مهم ترین نکته در خرید و انتخاب تاج گل ترحیم رنگ آن است که برای سفارش تاج گل ترحیم حتما از رنگ‌های شاد و جیغ اجتناب کنید زیرا به طور کلی برای تاج‌های گل میبایست از رنگ اصلی یعنی رنگ سفید استفاده شود و پیشنهاد ما به شما این است که بیشتر از گل سفید استفاده کنید و میتوان در کنار گل‌های سفید چند شاخه گل زرد یا گل صورتی هم به کار ببرید.

گل‌های مورد استفاده در تاج گل ترحیم هرکدام معانی خاص خود را میرسانند که در این مطلب به شما معرفی میکنیم:

گل لیلیوم

گل لیلیوم یکی از قدیمی ترین گل‌های زینتی در جهان است که محبوبیت بالایی در میان مردم دارد. و دارای رنگ‌های متنوعی از جمله: سفید، زرد، نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز و… است. که رنگ سفید این گل معانی همدردی ، عظمت و خلوص نیت را میدهد به همین دلیل گل لیلیوم سفید بیشتر در تاج گل ترحیم مورد استفاده قرار میگیرد. این گل زیبا بیشتر نشانه پاکیزگی، یادآورپاکی و امید دادن به بازماندگان است و به همین دلیل این گل بیشتر در موقیت‌هایی مانند سفر‌های طولانی یا جدایی استفاده میشود و یکی از پرکاربرد ترین گل‌ها در مراسم ترحیم به شمار میاید. این معانی میتواند میزان احترامی که شما به فرد از دنیا رفته قائل هستید به بهترین شکل ابراز کنید.

گل گلایل

این گل زیبا طرفداران زیادی به خود جلب کرده. چرا که میتواند از این گل به مدت طولانی تری نگهداری کرد این گل تنوع زیادی در رنگ آن پیدا میشود و انواع گلایل عبارتند از:

گل گلایل سفید

گل گلایل صورتی

گل گلایل قرمز

گل گلایل بنفش

گل گلایل زرد و… اشاره کرد

گل گلایل به خاطر پرگل بودن و مناسب بودن آن برای تاج گل‌ها و استفاده از جنبه معنویی که دارد بسیار پرکابرد برای تاج گل‌های ترحیم میباشد و این گل، به گل عزا نیز معروف میباشد. رنگ سفید این گل به معنی خاطر کسی را زنده نگه داشتن، پاکی، صداقت است و علاوه بر اینکه هدیه دادن این گل ادای احترام به فرد فوت محسوب می‌شود و حتی با خانواده داغدار هم همدردی کرده اید.

گل آنتریوم

این گل به دلیل جلوه اشرافی و زیبایی که دارد قیمت آن نسبت به گل‌های دیگر نیز بالاتر است. این گل رنگ‌های متعددی مانند:قرمز، صورتی، زرد و سفید دارد که پیشنهاد ما به شما رنگ سفید این گل است به دلیل اینکه نماد معصومیت و بی‌گناهی را میدهد که برای مراسم خاکسپاری و ختم بسیار مناسب است.

گل زنبق

گل زنبق یکی از معروف ترین گل‌ها در مراسم ختم به شمار میاید. نماد این گل پاکی و معصومیت فرد درگذشته را نشان میدهد. معمولا در تاج گل از رنگ‌های سفید و زرد استفاده میشود.

گل میخک

از دیگر گل‌های مورد استفاده در تاج گل ترحیم، گل میخک است که سایز کوچیک تری نسبت به گل‌های دیگر دارد و همچنین عمر آن زیاد است. رنگ سفید آن نشانه پاکی و خلوص نیت و رنگ قرمز آن نشانه  عشق و محبت است البته که این گل هم مانند گل‌های دیگر رنگای متعددی دارد دارد ولی پرکاربرد ترین آن در تاج گل رنگ قرمز و سفید است.  

‌گل ارکیده

گل ارکیده گزینه‌ای مناسب برای تاج گل و مراسم عزاداری هستند که استفاده از گل ارکیده در مراسم ترحیم رواج زیادی دارد. نماد این گل به معنای عشق ابدی و همیشگی نسبت به فرد مرحوم شده را دارد که در تاج گل ترحیم می توان از رنگ‌های سفید، صورتی و بنفش گل ارکیده استفاده کرد.

کلام آخر

امیدوارم سراسر زندگیتان مملوع از شادی و زیبایی باشد و همیشه انتخاب گل برای شادی و جشن‌هایتان باشد البته که مرگ بخشی از زندگی هرفردی هست و از دست دادن عزیز حادثه غم انگیزیست که رخ میدهد که در این زمان مهم است همراه و همدرد بازماندگان عزیزی که از دست رفته باشیم و چه گزینه‌ای بهتر از هدیه دادن یک تاج گل ترحیم به خانواده داغدار.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *