نکات مهم برای خرید تاج گل ترحیم

مراسم ترحیم و ختم از قدیم ایام دارای آداب و رسوم ویژه در ایران بوده و یکی از این رسم‌ها این است که افراد برای ابراز همدردی و همراهی به بازماندگان تاج گل ترحیم هدیه میدهند و این همراهی و همدردی در واقع مرحم دل افراد داغ دیده میشود.

یکی از مهم ترین نکته در خرید تاج گل ترحیم انتخاب گل میباشد که باید دقت بالایی درانتخاب آن داشته باشیم. هر گل در تاج گل ترحیم ویژگی و معنا و مفهوم  خاص خود را دارد و بهتر این است از گل‌هایی استفاده کنید که تاج گل ترحیم ماندگاری بالایی داشته باشند.

گل های مناسب تاج گل ترحیم

  • گل لیلیوم : این گل یکی از پرکاربرد ترین گل‌ها در تاج گل ترحیم میباشد و بیشتر از رنگ سفید این گل برای ترحیم استفاده میشود و نشانه احترام به روح از دست رفته را دارد البته این گل رنگ‌های متنوعی دارد ولی رنگ در این گل معنا و مفهوم خاصی ندارد.

  • گل آنتوریوم : رنگ قرمز این گل نشانه عشق و علاقه به متوفی را میدهد و رنگ سفید این گل نشانه پاکی و بی‌گناهی فرد فوت شده را نیز میدهد. قیمت این گل نسبت به گل‌های دیگر بالاتر میباشد.

  • گل میخک : یکی از گزینه‌های مناسب در تاج گل ترحیم گل میخک است و قیمت این گل بسیار مناسب تر از گل‌های دیگر میباشد و در تاج گل هم به دلیل ماندگاری و دوام خوب مورد استفاده قرار میگیرد و رنگ‌های متنوعی مثل سفید که نشانه تولد دوباره و پاکی را میدهد، صورتی نشانه قدرشناسی و قرمز نشانه محبت البته که شما میتوانید از رنگ سفید و صورتی آن در تاج گل ترحیم استقاده کنید.

  • گل گلایل : این گل از قدیم ایام به گل ختم معروف بوده است که در خاکسپاری، ختم برای احترام به درگذشتگان مورد استفاده قرار میگیرد.

  • گل زنبق :  گل زنبق یکی از زیبا‌ ترین گل‌ها محسوب میشود و جزء دسته گل‌هایی قرار میگیرد که کاربرد زیادی در تاج گل ترحیم دارد و این گل معنی معصومیت و پاکی روح فرد مرحوم شده را انتقال میدهد و در تاج گل ترحیم بیشتر رنگ سفید آن استفاده میشود.

  • گل داوودی : یکی از جذاب ترین گل‌ها در جهان به شمار می‌آید و بسیار مناسب برای مراسم‌های سوگواری و غم محسوب میشود. نه تنها در ایران بلکه در اروپا هم این گل نماد غم و اندوه را دارد و گل داوودی سفید به دلیل معانی گسترده‌اش در تاج گل‌ها استفاده زیادی میشود.

انواع تاج گل از نظر ابعاد

تاج گل‌ها از نظر ابعادی هم تفاوت‌هایی دارند که شما متوانید با توجه مراسم خاکسپاری، ختم، هفتم و سوم و چهلم، تاج گل ترحیم خود را انتخاب کنید و انواع تاج گل به صورت یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه تهیه میشود.

  • تاج گل یک طبقه : گل آرایی این تاج گل در یک قسمت مجزا که بر روی یک پایه میباشد تهیه میشود و جزء کوچک ترین تاج گل‌ها محسوب میشود و به دلیل ابعاد این تاج گل یک طبقه، حمل آن آسانتر و قیمت آن ارزان تر میباشد.

 

  • تاج گل دو طبقه : از اسم این تاج گل مشخص است که در دو قسمت مجزا گل آرایی میشود و از نظر ابعاد از تاج گل یک طبقه‌ای بزرگتر و از نظر هزینه هم گرانتر میباشد.

 

  • تاج گل سه طبقه : بزرگترین نوع تاج گل که می توان برای مراسم‌های ختم از آن استفاده کرد همین تاج گل سه طبقه‌ای است که از گل‌های زیادی برای تزئین آن استفاده میشود و ممکن است حمل آن نسبت به سایر تاج گل‌ها دشوار تر باشد و همچنین هزینه آن بیشتر از دو موارد قبلی است.

 

کلام آخر

یکی از رایج ترین روش‌ها برای عرض تسلیت اهدا کردن تاج گل ترحیم است که با مطالعه این مقاله میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *