تاج گل چیست ؟

تاج گل در واقع دسته ای از گل‌های متنوع بر روی یک پایه فلزی یا چوبی که  گل آرایی میشود را تاج گل میگویند و تاج گل تبریک با طراحی زیبا و منحصر به فردی که به خود اختصاص داده است یکی از بهترین گزینه‌های خوب برای هدیه دادن در مراسم شادی و برای عرض تبریک به شمار می‌آید. این نوع دسته گل‌ها به دلیل آرایش گلی که دارد نما و جلوه خاصی هم به مراسم شما میدهد.

انواع تاج گل تبریک

تاج گل‌ها انواع مختلفی نیز دارد. اول از همه تاج گل تبریک به دو دسته پایه‌دار و بدون پایه تقسیم میشود که قطعا برای مراسم‌های افتتاحیه نمایشگاه یا … بسیار مناسب میباشد و استفاده از تاج گل‌هایی که پایه چوبی، فلزی و پلاستیکی دارند گزینه بهتری است و همچنین گل های رومیزی یکی دیگر از انواع این تاج گل‌ها است.

  • تاج گل مدرن

در این مدل تاج گل بیشتر از گل آنتریوم رنگی استفاده میشود که سبک کار را مدرن تر و قیمت آن را هم افزایش میدهد. گل‌ها و رنگ‌بندی بیشتری در تاج گل مدرن به کار رفته که آن را جذاب تر و شیک‌ تر میسازد البته که گل‌ها متناسب با سلیقه مشتری قابل تغییر میباشد.

  • تاج گل کلاسیک

در تاج گل کلاسیک، گل‌های مورد استفاده طیف رنگی و تنوع زیادی نسبت به بقیه تاج گل‌ها ندارد و تنوع گل‌های به کار رفته به دو تا سه نوع گل میرسد البته که این نوع تاج گل طرفداران زیادی به خود جذب کرده. به تاج گل کلاسیک تاج گل درباری هم  نیز میگویند.

  • تاج گل سلطنتی

این دسته از تاج گل‌های سلطنتی بسیار شیک و لاکچری هستند که هدیه دادن تاج گل سلطنتی در مراسم‌های شادی مثل نامزدی، عقد، تولد و …  گزینه بسیار خوبی به شمار می‌آید. در این نوع تاج گل از گل‌های زیبا و در عین حال نسبتا کوچک به کار گرفته می‌شود و به صورت حلقه‌ای یا قلبی تزئین میشود.

  • تاج گل ساده

این دسته از تاج گل خیلی فرق چندانی با تاج گل کلاسیک ندارد و تنها فرق آن در نوع گل‌هایشان هست که در تاج گل ساده بیشتر از گل گلایل رنگی  و گل‌های ساده استفاده میشود که اگر به مراسم رسمی دعوت شده‌اید این دسته از تاج گل گزینه مناسب و شیکی برای هدیه دادن میباشد.

انواع تاج گل از نظر ابعاد

تاج گل‌ها از نظر ابعادی طول، عرض، ارتفاع  با یکدیگر متفاوت هستند که به سه دسته تقسیم میشوند عبارتند از:

  • تاج گل یک طبقه :

تاج گل یک طبقه ای برای هدیه دادن و عرض تبریک گزینه بسیار خوبیست که عزیزانمان را خوشحال کنیم.  تاج گل یک طبقه  معمولا در اندازه یک متر تا دو متر تهیه می‌شود و در یک بخش مجزا بر روی یک پایه، با یک گل آرایی حرفه‌ای تزئین می‌شود. این تاج گل ، گل کمتری به خود اختصاص داده و قیمت مناسب‌تری نسبت به بقیه تاج گل‌ها دارد و حمل آن اسان میباشد.

  • تاج گل دو طبقه :

از دیگر انواع تاج گل‌های پرطرفدار و محبوب تاج گل دو طبقه‌ای است که معمولا اندازه آن بین دو متر نیم تا دو متر و هشتاد میباشد و این نوع تاج گل بیشتر در نمایشگاه‌ها و سایر مراسم‌های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

  • تاج گل سه طبقه :

یکی از بزرگترین تاج گل‌ها،  تاج گل سه طبقه‌ای است که اندازه آن به حدود سه متر و نیم میرسد و گل آرایی آن نسبت به سایر موارد بیشتر است و جلوه زیبایی‌تری هم نیز دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *